  • PYBE20-Q24-S24-T
PYBE20-Q24-S24-T
advertisement
Manufacturer No:
PYBE20-Q24-S24-T
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PYBE20-Q24-S24-T
Package:
Datasheet:
PYBE20-Q24-S24-T
Description:
DC-DC ISOLATED, 20 W, 9-36 VDC
Step5Bar-code shipping tag
PYBE20-Q24-S24-T
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PYBE20 (20W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.83 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-X6
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
  • Current - Output (Max)
    834mA
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Control Mode
    VOLTAGE-MODE
  • Total Power Output-Max
    20W