  • Q10F5SXXSY02E
Q10F5SXXSY02E
advertisement
Manufacturer No:
Q10F5SXXSY02E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q10F5SXXSY02E
Package:
Datasheet:
Q10F5SXXSY02E
Description:
LED PNL INDICATOR YELLOW 2V IP67
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q10F5SXXSY02E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.39 (10.00mm)
  • Voltage
    2V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    60°
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4