  • Q12P1BXXY110E
Q12P1BXXY110E
advertisement
Manufacturer No:
Q12P1BXXY110E
HK JDW NO:
67-Q12P1BXXY110E
Package:
Datasheet:
Description:
INDICATOR 110V 12MM PROM YELLOW
Step5Bar-code shipping tag
Q12P1BXXY110E
    Select All
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    LED
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    110V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    110V
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Viewing Angle
    60°
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    8.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2.1V
  • Luminous Intensity
    50 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    4.5mm