  • Q14P3BXXR24E
Q14P3BXXR24E
advertisement
Manufacturer No:
Q14P3BXXR24E
HK JDW NO:
67-Q14P3BXXR24E
Package:
Datasheet:
Q14P3BXXR24E
Description:
LED PMI PROMINENT RED
Step5Bar-code shipping tag
Q14P3BXXR24E
    13 Weeks
  • Mount
    Panel
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Rated
    24V
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    100 mcd
  • Millicandela Rating
    100mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Forward Current-Max
    0.02A
  • Overall Height
    4.75mm
  • Lamp Color
    Red
  • Length
    28.75mm