  • Q16F5BXXB12E3AJ
Q16F5BXXB12E3AJ
advertisement
Manufacturer No:
Q16F5BXXB12E3AJ
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q16F5BXXB12E3AJ
Package:
Datasheet:
Description:
INDICATOR 12V 16MM BLUE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q16F5BXXB12E3AJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q16
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    3.3V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    18.30mm Dia
  • Luminous Intensity
    100 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    2mm