  • Q19P1CXXB110E
Q19P1CXXB110E
advertisement
Manufacturer No:
Q19P1CXXB110E
HK JDW NO:
67-Q19P1CXXB110E
Datasheet:
Q19P1CXXB110E
Description:
INDICATOR 110V 19MM PROM BLUE
Step5Bar-code shipping tag
Q19P1CXXB110E
    LED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.75 (19.05mm)
  • Voltage
    110V
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.2V
  • Luminous Intensity
    540 mcd
  • Overall Height
    4.75mm