  • Q19P1CXXB12E
Q19P1CXXB12E
advertisement
Manufacturer No:
Q19P1CXXB12E
HK JDW NO:
67-Q19P1CXXB12E
Datasheet:
Q19P1CXXB12E
Description:
INDICATOR 12V 19MM PROMINENT BLU
Step5Bar-code shipping tag
Q19P1CXXB12E
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.75 (19.05mm)
  • Voltage
    12V
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    12V
  • Luminous Intensity
    540 mcd
  • Overall Height
    4.75mm