  • Q22P1CXXB110E
Q22P1CXXB110E
advertisement
Manufacturer No:
Q22P1CXXB110E
HK JDW NO:
67-Q22P1CXXB110E
Package:
Datasheet:
Q22P1CXXB110E
Description:
INDICATOR 110V 22MM PROM BLUE
Step5Bar-code shipping tag
Q22P1CXXB110E
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Voltage - Rated
    110V
    IP67
  • Current Rating
    6mA
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.10mm)
  • Current
    5mA
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    120 mcd
  • Overall Height
    6.5mm
  • Lamp Color
    Blue
  • Length
    61mm