  • Q6P1CXXG24E
Q6P1CXXG24E
advertisement
Manufacturer No:
Q6P1CXXG24E
HK JDW NO:
67-Q6P1CXXG24E
Package:
Datasheet:
Q6P1CXXG24E
Description:
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT GRN
Step5Bar-code shipping tag
Q6P1CXXG24E
    LED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    Solder Lug
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.10mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Viewing Angle
    100°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Forward Voltage
    24V
  • Luminous Intensity
    40 mcd
  • Overall Height
    3.5mm