  • Q6P1GXXB02E
Q6P1GXXB02E
advertisement
Manufacturer No:
Q6P1GXXB02E
HK JDW NO:
67-Q6P1GXXB02E
Package:
Datasheet:
Q6P1GXXB02E
Description:
LED PNL MNT BLUE 2VDC IP67
Step5Bar-code shipping tag
Q6P1GXXB02E
    Solder Lug
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.10mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    2V
  • Current
    20mA
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Luminous Intensity
    65 mcd
  • Overall Height
    3.5mm