  • Q8P3BXXHG110E
Q8P3BXXHG110E
advertisement
Manufacturer No:
Q8P3BXXHG110E
HK JDW NO:
67-Q8P3BXXHG110E
Package:
Datasheet:
Q8P3BXXHG110E
Description:
LED PMI PROMINENT 110VAC GRN
Step5Bar-code shipping tag
Q8P3BXXHG110E
    Select All
  • Voltage - Rated
    110V
    IP67
  • Current Rating
    6mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    1.9 cd
  • Millicandela Rating
    1900mcd
  • Overall Height
    5.1mm
  • Lamp Color
    Green
  • Length
    22.5mm