  • QFWC-10-05
QFWC-10-05
advertisement
Manufacturer No:
QFWC-10-05
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QFWC-10-05
Package:
Datasheet:
Description:
UNIVERSAL INPUT 10W 5VDC US PLUG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QFWC-10-05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    QFWC
  • Size / Dimension
    1.63Lx1.31W x 0.85 H 41.5mmx33.4mmx21.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Approval Agency
    cULus, FCC
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    100V~264VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    USB A Receptacle
  • No Load Power Consumption
    100mW Max