  • QS123XXO24
QS123XXO24
advertisement
Manufacturer No:
QS123XXO24
HK JDW NO:
67-QS123XXO24
Description:
LED Indicator;12mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Orange;24VDC;Wire
Step5Bar-code shipping tag
QS123XXO24
    Snap in
  • Material
    PC, Polycarbonate
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    24V
  • HTS Code
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Viewing Angle
    30°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    14.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    30 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Orange
  • Length
    28.5mm