  • QS81XXHW220
QS81XXHW220
advertisement
Manufacturer No:
QS81XXHW220
HK JDW NO:
67-QS81XXHW220
Description:
LED Indicator;8mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Hyper White;220VAC;Solder
Step5Bar-code shipping tag
QS81XXHW220
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    220V
  • HTS Code
  • Current Rating
    3mA
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Operating Supply Voltage
    220V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.315 (8.00mm)
  • Forward Current
    3mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.3V
  • Luminous Intensity
    2.5 cd
  • Millicandela Rating
    2500mcd
  • Lamp Color
    White
  • Length
    28mm