  • QS83XXHY110
QS83XXHY110
advertisement
Manufacturer No:
QS83XXHY110
HK JDW NO:
67-QS83XXHY110
Description:
LED Indicator;8mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;Hyper Yellow;110VAC;Wire
Step5Bar-code shipping tag
QS83XXHY110
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    110V
  • HTS Code
  • Current Rating
    6mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Supply Voltage
    110V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.315 (8.00mm)
  • Forward Current
    6mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    380 mcd
  • Lamp Color
    Yellow
  • Length
    28mm