  • R-78E3.3-1.0
R-78E3.3-1.0
advertisement
Manufacturer No:
R-78E3.3-1.0
HK JDW NO:
655-R-78E3.3-1.0
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
R-78E3.3-1.0
Description:
Quantity:
In Stock : 371
Step5Bar-code shipping tag
R-78E3.3-1.0
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Weight
    2g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    INNOLINE R-78E
  • Size / Dimension
    0.46Lx0.33W x 0.41 H 11.6mmx8.5mmx10.4mm
  • Feature
    SCP
  • Number of Terminations
    3
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSMA-T3
  • Efficiency
    91%
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    3.3W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Power
    3.3W
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Max Input Voltage (DC)
    28V
  • Min Input Voltage (DC)
    7V
  • Height
    10.4mm
  • Width
    8.5mm