  • R1190S075D-E2-FE
R1190S075D-E2-FE
advertisement
Manufacturer No:
R1190S075D-E2-FE
HK JDW NO:
674-R1190S075D-E2-FE
Package:
Datasheet:
R1190S075D-E2-FE
Description:
1.905mm PMIC 6
Quantity:
In Stock : 12396
Step5Bar-code shipping tag
R1190S075D-E2-FE
  • Terminal Pitch
    1.905mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Output Voltage 1
    7.5V
  • Input Voltage (Min)
    3.5V
  • Input Voltage (Max)
    16V
  • Output Voltage1-Max
    7.7025V
  • Output Voltage1-Min
    7.2975V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Output Current1-Max
    1A
  • Length
    5.02mm
  • Height Seated (Max)
    1.85mm
  • Width
    3.9mm