  • R2D180-AL10-13
R2D180-AL10-13
advertisement
Manufacturer No:
R2D180-AL10-13
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R2D180-AL10-13
Package:
Datasheet:
R2D180-AL10-13
Description:
Centrifugal Blower (R2D180 Series)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2D180-AL10-13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Blade
    Polyamide (PA), Nylon
  • Operating Temperature
    -13~95°F -25°C~35°C
  • Series
    R2D180
  • Size / Dimension
    Round - 180mm Dia
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    135W
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.230A