  • R2E190-AO26-25
R2E190-AO26-25
advertisement
Manufacturer No:
R2E190-AO26-25
HK JDW NO:
241-R2E190-AO26-25
Package:
Datasheet:
R2E190-AO26-25
Step5Bar-code shipping tag
R2E190-AO26-25
    Select All
  • Mount
    Flanges
  • Housing Material
    Polyamide
  • Weight
    1.224699kg
  • Material - Blade
    Polyamide (PA), Nylon
  • Series
    R2E190AO
  • Size / Dimension
    Round - 190mm Dia
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Power (Watts)
    75.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Depth
    68.5mm
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Operating Supply Voltage
    230V
  • RPM
    2700 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Motorized Impellers
  • Air Flow
    365.0 CFM (10.22m3/min)
  • Noise
    64.0 dB(A)
  • Thermal Support Device Type
    AC FAN
  • Diameter
    190mm
  • Height
    190mm