  • R6200450XXOO
R6200450XXOO
advertisement
Manufacturer No:
R6200450XXOO
HK JDW NO:
614-R6200450XXOO
Datasheet:
R6200450XXOO
Step5Bar-code shipping tag
R6200450XXOO
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50mA @ 400V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.4V @ 800A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    400V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    400V
  • Average Rectified Current
    500A