  • RAC03-12SER/277
RAC03-12SER/277
advertisement
Manufacturer No:
RAC03-12SER/277
HK JDW NO:
655-RAC03-12SER/277
Package:
Datasheet:
RAC03-12SER/277
Description:
Quantity:
In Stock : 48
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RAC03-12SER/277
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    41g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC03-SER/277 (3W)
  • Size / Dimension
    1.98Lx1.98W x 0.43 H 50.3mmx50.3mmx11.0mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Depth
    11mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    250mA
  • Voltage - Input
    85V~305VAC
  • Output Current
    250mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    305V
  • Current - Output 1
    250mA
  • Max Output Power
    3W
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    305V
  • Height
    11mm