  • RAC20-09DA-ST
RAC20-09DA-ST
advertisement
Manufacturer No:
RAC20-09DA-ST
HK JDW NO:
655-RAC20-09DA-ST
Package:
Datasheet:
RAC20-09DA-ST
Description:
Quantity:
In Stock : 9144
Step5Bar-code shipping tag
RAC20-09DA-ST
    Select All
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Current - Output (Max)
    1.12A 1.12A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    -9V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC20-A (20W)
  • Size / Dimension
    4.41Lx2.51W x 1.08 H 111.9mmx63.7mmx27.5mm