  • RAC30-12DA-ST
RAC30-12DA-ST
advertisement
Manufacturer No:
RAC30-12DA-ST
HK JDW NO:
655-RAC30-12DA-ST
Package:
Datasheet:
RAC30-12DA-ST
Description:
Quantity:
In Stock : 12193
Step5Bar-code shipping tag
RAC30-12DA-ST
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    305g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC30-A (30W)
  • Size / Dimension
    4.41Lx2.51W x 1.20 H 111.9mmx63.7mmx30.5mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    8
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDFM-X8
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    1.25A 1.25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.25A
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Height
    30.6mm