  • RACF164DGT56K0
RACF164DGT56K0
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DGT56K0
HK JDW NO:
762-RACF164DGT56K0
Datasheet:
RACF164DGT56K0
Description:
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DGT56K0
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Construction
    Rectangular
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm