  • RACM40-48SK-T
RACM40-48SK-T
advertisement
Manufacturer No:
RACM40-48SK-T
HK JDW NO:
655-RACM40-48SK-T
Package:
Datasheet:
RACM40-48SK-T
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 0.833A 40W 6-Pin Tray
Step5Bar-code shipping tag
RACM40-48SK-T
    Select All
  • Product Weight (g)
    185
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    ±2
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Encapsulated
  • Pin Count
    6
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.05%(Typ)
  • Load Regulation
    0.5%(Typ)