  • RACM40-48SK/OF/2X3
RACM40-48SK/OF/2X3
advertisement
Manufacturer No:
RACM40-48SK/OF/2X3
HK JDW NO:
655-RACM40-48SK/OF/2X3
Package:
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 0.833A 40W 6-Pin Box
Step5Bar-code shipping tag
RACM40-48SK/OF/2X3
    Select All
  • Product Weight (g)
    80
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    ±1
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    Open Frame
  • Pin Count
    6
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.05%(Typ)
  • Load Regulation
    0.5%(Typ)