  • RBFJR3300F
RBFJR3300F
advertisement
Manufacturer No:
RBFJR3300F
HK JDW NO:
890-RBFJR3300F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
RBF Series, Metal Foil, 330mOhms, 1W, ±1%, -65°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RBFJR3300F
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Series
    RBF
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    330mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm