  • RC0100FR-0725R5L
RC0100FR-0725R5L
advertisement
Manufacturer No:
RC0100FR-0725R5L
HK JDW NO:
898-RC0100FR-0725R5L
Datasheet:
RC0100FR-0725R5L
Description:
RC Series, Thick Film, 25.5Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RC0100FR-0725R5L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    25.5Ohm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm