  • MCT06030C1824FP500
MCT06030C1824FP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030C1824FP500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MCT06030C1824FP500
Package:
0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030C1824FP500
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCT - Professional
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.82MOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm