  • RC0100JR-07120KL
RC0100JR-07120KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0100JR-07120KL
HK JDW NO:
898-RC0100JR-07120KL
Datasheet:
RC0100JR-07120KL
Description:
RC Series, Thick Film, 120kOhm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RC0100JR-07120KL
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    120kOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm