  • RC0805FR-07110RL
RC0805FR-07110RL
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-07110RL
HK JDW NO:
898-RC0805FR-07110RL
Datasheet:
RC0805FR-07110RL
Description:
Quantity:
In Stock : 161557
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-07110RL
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    110Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm