  • RC0805FR-07432KL
RC0805FR-07432KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-07432KL
HK JDW NO:
898-RC0805FR-07432KL
Datasheet:
RC0805FR-07432KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 432kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13850
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-07432KL
    33 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    432kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm