  • RC0805FR-1027KL
RC0805FR-1027KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-1027KL
HK JDW NO:
898-RC0805FR-1027KL
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 19240
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-1027KL
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Depth
    1.25mm
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    2mm