  • RC0805FR-13470KL
RC0805FR-13470KL
advertisement
Manufacturer No:
RC0805FR-13470KL
HK JDW NO:
898-RC0805FR-13470KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 470kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC0805FR-13470KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    470kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 13 Inch
    2012
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm