  • RC1206FR-103M48L
RC1206FR-103M48L
advertisement
Manufacturer No:
RC1206FR-103M48L
HK JDW NO:
898-RC1206FR-103M48L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 3.48MOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RC1206FR-103M48L
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.48MOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, Paper, 10 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C