  • RC2012F4534CS
RC2012F4534CS
advertisement
Manufacturer No:
RC2012F4534CS
HK JDW NO:
703-RC2012F4534CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 4.53MOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RC2012F4534CS
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RC
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.53MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V