  • RC2512FK-074M22L
RC2512FK-074M22L
advertisement
Manufacturer No:
RC2512FK-074M22L
HK JDW NO:
898-RC2512FK-074M22L
Datasheet:
RC2512FK-074M22L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RC Series, Thick Film, 4.22MOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RC2512FK-074M22L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.22MOhm
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm