  • RC2512JK-0775RL
RC2512JK-0775RL
advertisement
Manufacturer No:
RC2512JK-0775RL
HK JDW NO:
898-RC2512JK-0775RL
Datasheet:
RC2512JK-0775RL
Description:
Quantity:
In Stock : 6832
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RC2512JK-0775RL
    33 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.1mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm