  • RC3225F16R2CS
RC3225F16R2CS
advertisement
Manufacturer No:
RC3225F16R2CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RC3225F16R2CS
Package:
1210
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 16.2Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 8048
Step5Bar-code shipping tag
RC3225F16R2CS
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    16.2Ohm
    PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C