  • RC3225F1R07CS
RC3225F1R07CS
advertisement
Manufacturer No:
RC3225F1R07CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RC3225F1R07CS
Package:
1210
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1.07Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5785
Step5Bar-code shipping tag
RC3225F1R07CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Resistance
    1.07Ohm
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    1%