  • RC3225F2803CS
RC3225F2803CS
advertisement
Manufacturer No:
RC3225F2803CS
HK JDW NO:
700-RC3225F2803CS
Datasheet:
RC3225F2803CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 280kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 17037
Step5Bar-code shipping tag
RC3225F2803CS
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    280kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C