  • RC3225F4534CS
RC3225F4534CS
advertisement
Manufacturer No:
RC3225F4534CS
HK JDW NO:
700-RC3225F4534CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 4.53MOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 2552
Step5Bar-code shipping tag
RC3225F4534CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.53MOhm