  • RC3225J365CS
RC3225J365CS
advertisement
Manufacturer No:
RC3225J365CS
HK JDW NO:
700-RC3225J365CS
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 3.6MOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 14387
Step5Bar-code shipping tag
RC3225J365CS
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.6MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    333mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C