  • RC5025F14R0CS
RC5025F14R0CS
advertisement
Manufacturer No:
RC5025F14R0CS
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-RC5025F14R0CS
Package:
2010
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 14Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 10248
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RC5025F14R0CS
  • Package / Case
    2010
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    14Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    667mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.66W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C