  • RCA0402100KJNED
RCA0402100KJNED
advertisement
Manufacturer No:
RCA0402100KJNED
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCA0402100KJNED
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RCA0402100KJNED
Description:
RCA Series, Thick Film, 100kOhms, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4354
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCA0402100KJNED
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    RCA
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm