  • RCL121830K0FKEK
RCL121830K0FKEK
advertisement
Manufacturer No:
RCL121830K0FKEK
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCL121830K0FKEK
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
RCL121830K0FKEK
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RCL Series, Thick Film, 30kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4058
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCL121830K0FKEK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RCL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3246
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    1218
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm