  • RCL1218845KFKEK
RCL1218845KFKEK
advertisement
Manufacturer No:
RCL1218845KFKEK
HK JDW NO:
873-RCL1218845KFKEK
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
RCL1218845KFKEK
Step5Bar-code shipping tag
RCL1218845KFKEK
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    845kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3246
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%