  • RCMS0260R40FHA22
RCMS0260R40FHA22
advertisement
Manufacturer No:
RCMS0260R40FHA22
HK JDW NO:
875-RCMS0260R40FHA22
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 60.4Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RCMS0260R40FHA22
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    60.4Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    1%