  • RCS06032K21FKEA
RCS06032K21FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS06032K21FKEA
HK JDW NO:
873-RCS06032K21FKEA
Datasheet:
RCS06032K21FKEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 2.21kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4484
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCS06032K21FKEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RCS e3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.21kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.5494mm