  • RCS12061R80FKEA
RCS12061R80FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS12061R80FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCS12061R80FKEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RCS12061R80FKEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 1.8Ohms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5555
Step5Bar-code shipping tag
RCS12061R80FKEA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RCS e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm